logo Facebook
i slova jsou činy

Jaromír Soukup premiérem

06. října 2019 05:00 / autor: Jan Mrzena

Týden podle Jaromíra Soukupa až tak nezabírá, a tak TV Barrandov po 20. hodině nasadí od středy 9. října novinku – vlastní původní sitcom Premiér. Televize informaci uvedla a na svém webu. Hádejte, koho uvidíme v titulní roli? Správně – hlavní tvář TV Barrandov, tedy majitele, generálního ředitele, univerzálního moderátora – tentokrát tedy herce.

Na svém face booku Jaromír Soukup napsal: „Rád bych vám představil plánovanou novinku na Barrandov.tv. Tou novinkou je sitcomový seriál „PREMIÉR“ - politická satira z prostředí vysoké politiky, která paroduje a vtipně zobrazuje, jak se dělá politika, jak se chovají politici a jak kvete státní byrokracie. Fiktivní premiér na fiktivním Úřadu vlády řeší strategické i běžné administrativní záležitosti nekompromisně a tvrdě, ale v soukromí se stává jiným člověkem. A tím premiérem budu JÁ ? Tedy, aby bylo jasno: já budu hrát pana premiéra. Jaký bude? Půjde mu o dobro státu, nebo jen o vlastní kapsu? To se dozvíte už zanedlouho.“

Jaromír Soukup si tak plní hned dva sny – jednak ve svých pořadech sám sebe charakterizuje jako člověka s humorem, který se hned tak v českých televizích nevidí. Takže se dočkal role, kde tento humor může uplatnit v hrané roli mírou vrchovatou. A hlavně – konečně se stane premiérem. Sice jen na obrazovce, ale kdo ví, jak se jednou zhmotní jeho ambice politická. Pak se herecká zkušenost může zhodnotit. Koneckonců i herci se přece mohou stát prezidenty.

Kdo sitcom napsal, kdo ho režíroval a kteří herci bude sekundovat v půlhodinovém formátu Jaromíru Soukupovi, zatím známo není. Tyto informace TV Barrandov nezveřejnila. Tak se nechme ve středu překvapit.