logo Facebook
i slova jsou činy

Jindru Šídlo mám rád a známe se řadu let...

23. srpna 2021 13:45 / autor: Zdeněk Šarapatka


Jindru Šídlo mám rád a známe se řadu let. O to víc mě zaujala jeho polemika na Twitteru, která začala údivem diskutérů, že z rozhovoru s Milošem Zemanem v dezinformačních Parlamentních listech citují seriózní média. Zeman v PL kritizoval v souvislosti s Afghánitánem NATO a jako obvykle ředitele BIS. Jindrovi to přijde ok, protože šlo o citace Zemanových slov. Diskutérům nikoliv, protože Parlamentní listy figurují na seznamu Ministerstva vnitra, které sleduje více přes 40 serverů šířících dezinformace, jež odporují zájmům státu. Navíc, vnitro je označuje jako "alternativní".
Šíření dezinformací a proruské propagandy bylo jedním z důvodů, proč stát nechal na ministerstvu vnitra vybudovat Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám. K nejvlivnějším dezinformačním webům podle centra patří AC24, Svět kolem nás, Lajkit, Vědomosti a Parlamentní listy s jejich subportály. Dále třeba New World Order Opposition, Svobodné noviny, Vlastenecké noviny a Aeronet.

Právě Parlamentní listy zveřejnily cíleně lživé texty, kde např. psaly že za teroristickými útoky stojí cyklofašisté a že americký prezident Donald Trump práškuje Sýrii chemikáliemi ovlivňujícími myšlenky.

V Česku působí kolem 50 až 100 vlivných osob, které dezinformace šíří. (Aktuálně.cz)Jindrovi seznam na vnitru vadí a podle něj nejsou PL dezinformační. Že seznam zpracovalo zmíněné Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, byť coby součást ministerstva vnitra, ale věc posouvá zcela jinam. A že jsou Parlamentní listy dezinformační až běda lze také zjistit na první dobrou. Deník Forum24 vyhrál nad Parlamentními listy soud kvůli článku, kde je zmiňuje jako médium, které „permanentně šíří lži, dezinformace, názory extremistů a estébáků...a jako tu nejhnusnější ruskou žumpu na českém internetu, výrazně se podílející na ruské hybridní válce proti západním demokraciím“. Soud dal Foru24 pravomocně za pravdu.Výsledky "práce" Parlamentních listů ad. dezinformačních webů vidíme takřka denně. Jejich podíl na vymývání mozků části občanů a podpora snah o návrat naší země do ruské sféry vlivu jsou nepopiratelné. Jindra Šídlo má sice PL za mizernou žurnalistiku, ale dezinformační prý nejsou. Tohle není fakt dobrý. Relativizaci svinstva právě od lidí se společenským a odborným renomé, dezinformátoři využívají jako důkaz své objektivity a nezávislosti. Už dnes se z věty Jindřicha v PL radují a postavili na ní celý článek.. Ok, seznamy vnitra nemáme historicky rádi, ale identifikovat nepřátelskou propagandu, která očividně sekunduje ruským snahám zavléct nás o 30 let zpátky, je nezbytné. I Rusko má svůj seznam. V něm zařadilo Spojené státy a Českou republiku mezi nepřátelské země. Tvrzení, že proruské Parlamentní listy nejsou dezinformační, je proto jako z jiného světa ?. Jsem si jist, že nechtěně...
Zdeněk Šarapatka
Autor je člen Rady ČT.